0
globalnapara 20 lutego 2016 23:00


Jeżeli chce się dużo zwiedzić w ciągu jednego dnia, największym minusem jest wtedy przymus wstania skoro świt. Tak też zaczął się drugi dzień naszej wycieczki po Brukseli :)Już o godzinie 8:00 wymeldowaliśmy się z hotelu i w ciągu dwudziestu minut dostaliśmy się (na piechotę :P ) pod Katedrę św. Michała i św. Guduli.

Potem przedostaliśmy się pod Parlament Europejski z zamiarem wejścia do środka. Niestety wycieczka ruszyła już 15 min przed naszym przybyciem, a kolejna była planowana na godzinę 10:00 co kolidowało z resztą naszych planów. Miłym gestem było umieszczenie tablicy pamiątkowej dla zasług NSZZ Solidarność w dwóch językach.Następnym punktem wycieczki było Królewskie Muzeum Sił Zbrojnych i Historii Militarnej. Budynek przed który dotarliśmy przypominał ogromny barokowy dworzec kolejowy. Na początku nie mogliśmy zdecydować się do którego wejścia pójść. Zdecydowała jednak zasada prawej ręki i do tego też wejścia się udaliśmy i jak się okazało, w środku znajdował się cel naszej podróży.

Więcej o Królewskim Muzeum Sił Zbrojnych i Historii Militarnej -> http://globalnapara.blogspot.com/2016/02/bruksela-w-2-dni-krolewskie-muzeum-si.htmlZwiedzanie zajęło nam trochę dłużej niż zakładaliśmy (ok. 3h). Z muzeum wybraliśmy się do starszej części Brukseli, gdzie zjedliśmy obiad.Po posiłku pojechaliśmy na dworzec kolejowy i stamtąd przedostaliśmy się do miasta Charleroi, z którego wyruszyliśmy do portu lotniczego, skąd polecieliśmy do Polski :)

http://globalnapara.blogspot.com/2016/01/bruksela-w-2-dni-cz-2.html

Pierwszy dzień w Brukseli :) -> http://globalnapara.fly4free.pl/blog/1766/bruksela-w-2-dni-cz-1/

Zapraszamy Was na naszego bloga oraz fanpage na FB
http://globalnapara.blogspot.com/
https://www.facebook.com/globalnapara/

Dodaj Komentarz